Böbrek Tası En Kolay ve Agrısız Bir Biçimde Nasıl Düser?

Eksikliğini hissettiğim konulardan biriydi böbrek taşının doğal tedavisi. Biliyorum ki ağrısının tarifi mümkün değil ve bu ağrıyla yaşamak çok zor. Yani aslında çok daha önce yer bulmalıydı bu konu blogta.
Ben bu kez öyle saatlerce, günlerce süren araştırmalar yapmadan yazacağım. Bildiğim ve çevremde tecrübe edilmiş en kolay, en ağrısız yöntemi…  
Fakat öncesinde biraz bilgi vermek, önemli birkaç husustan bahsetmek istiyorum böbrek taşlarıyla ilgili. Elbette, kıymetli hekimlerin yayınladığı


makalelerden derleyerek.

Böbrek taşı nedir?
Böbrek taşı; böbrek kanalları içerisinde oluşan mineral içerikli sert kitlelerdir. Oldukça sık görülmekle birlikte erkeklerde kadınlara oranla üç kat fazla rastlanır.

Böbrek taşı neden olur?
Hangi etkenlerden dolayı oluştuğu ve oluşum mekanizması tam olarak bilinmemektedir. Fakat, ailevi yatkınlık, doğuştan idrar yolları anomalileri ve bazı sistemik hastalıklar (Gut, Sistinüri vb.) neden olabilir.

Böbrek taşı oluşumunu artıran faktörler nelerdir?
Genetik Faktörler
Aile taş öyküsü ve kişisel öykü
Yaş cinsiyet ve ırk: Böbrek taşı hastalığı çoğunlukla 30-50 yaş aralığında ve erkeklerde daha fazla görülür.
Gün içerisinde yeterince sıvı almamak
Az hareket etmek ya da hareketsizlik
Diyet

Böbrek taşının belirtileri nelerdir?
Değişik şiddette ağrılar
Bulantı / Kusma
İdrarda kan

Böbrek taşı olan kişi ne yapmalıdır? Böbrek taşı oluşumu nasıl önlenir?
Her gün bol su tüketmeli. Özellikle yaz aylarında buna çok daha fazla dikkat etmeli.
Çay, kahve ve asitli içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmalı.
Limonatadaki sitrat böbrek taşına karşı etkili olduğundan, sıvı gereksiniminin bir bölümünü limonata şeklinde alabilir.
Tuz tüketimini kısıtlamalı.

Düzenli bir biçimde egzersiz veya yürüyüş yapmalı,
Ani kilo kayıplarından kaçınmalı, 

Çevremde böbrek taşlarıyla ilgili en çok konuşulanlardan yola çıkarak derlediğim bu bilgilerin bizim için yeterli olduğunu düşündüğümden daha fazla detaya girmiyorum.

Şimdi çok basit bir biçimde hazırlanabilen, uzun süreli kullanım gerektirmeyen ve daha da önemlisi böbrek taşını ağrısız, acısız, yani siz hissetmeden düşürecek olan bu karışımın nasıl hazırlandığına geçelim. 

2-3 adet limonu temiz bir şekilde yıkayıp halkalar halinde dilimliyoruz. Sonra bu dilimleri küp küp doğrayarak daha da küçültüp cam bir kavanoza aktarıyoruz. (Doğrama sırasında limonun suyu akar ve kaybolursa ayrı bir limonu sıkıp suyunu ilave edin mutlaka.) Üzerine 1 su bardağı zeytinyağı ilave edip ağzını temiz bir kumaş parçası ile kapatıyoruz. Kumaşla kapatıyoruz, çünkü karışımın hava alması gerekiyor fakat bu esnada içerisine girme ihtimali olan çöp ve tozu engellememiz gerekiyor.

Ben sizin için hazırlayıp fotoğraflamaya çalıştım, daha anlaşılır olması için. (Üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz) Bunu muhtemelen sos olarak kullanacağım:)

Bu karışımı gece hazırlıyoruz ve sabaha kadar dışarıda bekletiyoruz. Eskilerin dediği gibi ayazda bekletmek gerekiyor yani.

Sabah kahvaltı etmeden en az yarım saat önce yağ ve limonu karıştırarak kaşık kaşık yiyiyoruz. Bu kısmı biraz zor gibi görünse de limon zeytinyağının ağırlığını alıyor. Fakat dediğim gibi sürekli karıştırarak yenmeli. Zor olmadığını göreceksiniz, midesi hassas biri olarak tecrübeme güvenin:)

Yarım saat ya da bir saat sonra afiyetle edin kahvaltınızı.

Bu uygulamayı birkaç gün tekrarlıyoruz. Süre taşın büyüklüğü ile doğru orantılı.Genellikle ikinci gün olmakla birlikte 1-3 gün içerisinde böbrek taşı düşüyor. Bu süre içerisinde idrarınızı sürekli kontrol etmenizi öneririm. Ağrı hissetmeyeceğiniz için taşın düşüp düşmediğinden emin olmak istersiniz muhtemelen.

Küçük bir ilave: Alternatif bir yöntem ararsanız yeni yazımı incelemenizi öneririm. fakat bu yöntem taşı düşürmez, eritir!  Tabi bu süreçte kendiliğinden de düşebilir. Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yukarıda derlediğim bilgi ve önerilerin dışında ben de birkaç şey söylemek istiyorum.

Ay takvimiyle hareket etmenin hızlı ve etkili bir şekilde sonuca götürdüğünü, işimizi gerçekten çok kolaylaştırdığını tekrar tekrar tecrübe ederek öğrendik artık. Bu nedenle böbrek taşınız varsa ya da risk altında iseniz ya da önlem almak istiyorsanız:

1-Bol bol su için! Fakat özellikle Ay’ın yengeç, akrep ve balık burcundan geçtiği günlerde vücudun her zamankinden daha fazla susuzluk çektiğini ve bu günlerde daha özenli davranmak zorunda olduğumuzu lütfen unutmayın. Buraya tıklayarak Ay takvimine ulaşabilirsiniz.


2-Tuzdan uzak durun! Ama özellikle Ay’ın boğa, başak ve oğlak burcundan geçtiği günlerde vücudun tuzu diğer günlere oranla iki kat fazla algıladığını –dolayısıyla iki kat fazla zarar vereceğini- ve bu günlerde tuzdan uzak durmak için daha fazla çaba sarf etmemiz gerektiğini de unutmayın. Buraya tıklayarak Aytakvimine ulaşabilirsiniz.
 

3-Herhangi bir nedenle uzun yürüyüşlere ya da spora zaman ayıramıyorsanız en azından birkaç dakikalık hafif hareketlerden oluşan Tibet egzersizlerini uygulayın. Buraya tıklayarak Tibet egzersizlerine ulaşabilirsiniz.

4-Acil bir durumunuz yoksa, bu tedaviyi Ay’ın terazi burcunda olduğu günlerde uygulayın. Sonuç almanızı olumlu yönde etkileyeceğinden şüpheniz olmasın! Buraya tıklayarak Ay’ın terazi burcunda olduğu günlere ulaşabilirsiniz.

5- Şimdilik şiddetli ağrılarınız yoksa bile, şu an sizi zora sokmuyorsa bile son ana kadar beklemeyin. O an geldiğinde pişmanlık duymayın!

Önemli bulduğum farklı hususlar hatırlarsam yazıma ilave edeceğim. Taşla mücadele zordur biliyorum ama imkansız değildir.

Eğer “benim böbreklerimdeki taşlar büyük, bu yöntem bende işe yaramaz” gibi bir düşünceye kapıldıysanız hemen silin o düşünceyi zihninizden. Çünkü en kısa zamanda safra kesesi taşları ile ilgili yazacağım yazım sizler için de önemli olacak.

Son olarak; sıradan bir hasta değilseniz, özel ve acil bir durumunuz varsa lütfen alternatif yöntemlerle zaman kaybetmeyin. Bu, hayatınızı tehlikeye sokabilir.

Şifa olmasını ve güzel haberlerinizi peş peşe almayı diliyorum:)


Safra Kesesi Taşı Ve Polipten Nasıl Kurtuluruz? << tıklayın(Böbrek taşları için de

kullanılan bir yöntemdir. Hatta çıkış noktası böbrek taşlarıdır.)

Kendinize iyi bakın!
Sevgiyle ve sağlıkla kalın!
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

299 yorum:

 1. hamilelikte taş dökme konusunda çok sıkıntılar çekmiş biri olarak konu çok dikkatimi çekti ve deneyeceğim
  yanlış anlamadım değil mi?-(-akşam yapıyoruz,sabah içiyoruz ?)

  YanıtlaSil
 2. taş gerçekten zora sokan bir sorun sevgili ceylin. ben de iki yıldır safra kesesi taşı yüzünden mücadele veriyorum. doğru anlamışsınız gece hazırlayıp balkonda bırakın. sabah için. hatta 17 kasımda gece 22:00-23:00 gibi hazırlayın 18 kasım salı sabahı için. ay terazi burcunda olacak, çok güzel bir zaman. şifa olmasını diliyorum. bize mutlak haber verin olur mu? sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. hamilelikte bu yöntem uygulanabilir mi?

  YanıtlaSil
 4. sevgili zeru, uygulayanları okudum. doğal besin aynakları olduğu için sakıncası olduğunu da düşünmüyorum fakat hamilelik hassas bir konu ve her hamilelik birbirinden farklı. doktorunuza sizing için bir sakıncası olup olmayacağını danışmanız en doğrusu olur. sağlıkla bebeğiniizi kucağınıza almanızı diliyorum:)

  YanıtlaSil
 5. Sevgili kozmik,bu karisimi hergun hazirlayip mi yemeliyiz yoksa,soylediginiz sekilde hazirlayip 3part mi tuketecegiz?

  YanıtlaSil
 6. sevgili mariposa her gün için yenisini hazırlayın ve tamamını tüketin. bu şekilde kullanımı daha etkili olduğundan yayını güncelledim. ölçü de değişti. 1 limon değil, 2-3 limon kullanmanız daha iyi olur. güzel haberlerinizi bekliyorum:) şifa olsun..

  YanıtlaSil
 7. Mükemmel.İşallah faydasını görürüm.Çünkü.FAZLASIYLA BÖBREK TAŞINA SAHİBİM.TEŞEKKÜRLER.http://www.fnsconsult.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 8. şifa dilyorum sevgili coh parta. lütfen bizi haberdar edin durumunuzdan, sevgiler:)

  YanıtlaSil
 9. Benim safra kesemde tas var.alkali suyun faydasi olur mu yada zarari.cevaplarsaniz sevinirim.simdiden tesekkurler

  YanıtlaSil
 10. sevgili esma, alkali suyun zararı olur mu bilemiyorum fakat ben bu konuda yararını görmedim.dört hafta kadar en yoğun şekliyle kullandım alkali suyu. safra kesesinde oluşan polipten kurtuldum fakat taşın boyutunda bir küçülme olmadı. ancak bana mail adresimden ulaşırsanız bu konuyla ilgili bazı önerilerim olabilir. sevgiler:)

  YanıtlaSil
 11. merhaba kozmık. benım sol böbrekte 5-6 mm buyüklugunde taş var. bırde 7mm çapında genışleme yapmış .. bunun düşme ıhtımalı nedır.. ? tşkrler

  YanıtlaSil
 12. merhaba ömer bey,
  bu uygulama küçük taşları hemen düşürüyor. daha büyük taşları once eritip düşebilecek ölçüye getiriyor. böyle bir durumda düşene kadar uygulamayı sürdürmeniz gerekiyor. buna ragmen çok uzun sürmez sonuç almanız.
  acil şifa diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekür sayın kozmik,
   tahmınızce ne kadar sürer bu süreç içinde böbrek zarar görmez degıl mı ? çunku 7mmlik çapında bır genışleme var . bide iki gundur yanma var, aşirı ıdrara cıkıyorum.

   Sil
 13. organla ilgili kısmı hakkında bir şey söylemem mümkün değil ömer bey. bunun için bir an once doktora danışmanızı önerebilirim ancak.

  YanıtlaSil
 14. slm sag böbrek içerisinde 8mm ve 20 mm iki tane taş var faydasını görürmüyüm ,

  birde eritiyormu kırıyormu,

  çünkü 20 mm kırılıncaa tehlike olurmu tşkler ,

  YanıtlaSil
 15. mustafa bey,
  bu kürün eritme özelliği olduğunu biliyoruz. yani taş büyükse hemen düşmüyor. once küçülüyor. dolayısla sizin düşene kadar her gün uygulamanız gerekir. bu durumda bir su bardağı yağ çok gelebilir, yarın su bardağı olarak hazırlayın.
  şifa olmasını diliyorum.

  YanıtlaSil
 16. süper bilgi, teşekkürler

  YanıtlaSil
 17. şifa olsun sevgili elit stil.

  YanıtlaSil
 18. limonun kabuğunu soyuyormuyuz acil cvp bekliyorum teşekkürler

  YanıtlaSil
 19. Merhaba benimde bobregimde tas var 2 haftadir acilde surunuyorum, tas kucuk marifeti buyuk :) bir kavanoz cok degilmi hergun nasil icilir zaten yag sevmiyorum :( daha az icemezmiyiz hemen cevap verirseniz sevinirim ..

  YanıtlaSil
 20. Merhaba,
  Bu yöntemi ilk defa gördüm ve ilgimi çekti.
  Denemeyi düşünüyorum ama kafama takılan bisey var. Bu tedaviyi uygulamak isteyen birçok kişi yorum atmış ama sonrasında taşı dusurdugune dair kimse bi yorum yazmamış bu biraz garip değil mi?

  YanıtlaSil
 21. Şimdi bende bir bardak zeytin yagina 2-3 tane limon dilimledim bunu yiyormuyuz suyunumu iciyoruz, bide Aç karninami yapıyoruz bunu

  YanıtlaSil
 22. aç olarak ve limonla birlikte yani tamamını tüketiyorsunuz coşkun bey.
  şifa olmasını ve iyi haberlerinizi almayı diliyorum.

  YanıtlaSil
 23. merhaba sadık bey.
  aslına bakarsanız bende sizing kadar merak ediyorum. konu bakımlar olduğunda geri dönüşleri alıyoruz fakat bu tür uygulamalarda nadiren geliyor. uygulayıcı kitlenin farkından olsa gerek. üyelerimiz uygulasalar sonuçları okuruz mutlaka. yorum bölümüne sadece blog üyeleri yazabiliyor, bu da sebeplerden biri olabilir.

  YanıtlaSil
 24. sevgili gizem merhaba.
  geçmiş olsun öncelikle, acil şifa diliyorum. ben fotoğraflayacağım için kavanoza hazırladım. su bardağına hazırlayın. en küçük su bardağıyla mesela. biraz eksik olabilir hatta yağı. fakat limonu eksiltmeyin.

  YanıtlaSil
 25. Tesekkur ederim insallah gecer hergun igne olmaktan canim acidi :D bide avokado yapragini 2 su bardagi ole kaynatip gunde 1 kere icmekte iyi geliyormus agriyida kesiyomus tvde bi doktor soyledi bilginizee

  YanıtlaSil
 26. Şimdi bende bir bardak zeytin yagina 2-3 tane limon dilimledim bunu yiyormuyuz suyunumu iciyoruz, bide Aç karninami yapıyoruz bunu

  YanıtlaSil
 27. çoşkun bey, ayırmadan tamamı tüketilmeli. yani hem limon hem yağ. yukarıda da cevaplamıştım fakat görmediniz sanıyorum. tekrar şifa dilerim.

  YanıtlaSil
 28. paylaştığınız bilgi için biz teşekkür ederiz sevgili gizem :)
  sevgiler..

  YanıtlaSil
 29. Tekrar merhaba hocam.
  Yukarıda bahsettiğiniz karışımı hazırladım ramazan ayında olduğumuz için iftardan önce hazırlayıp dışarıya bıraktım. Sahurdan yarım saat önce içtim fakat hepsini bitiremedim hatta yarısının yarısını ancak yiyebildim :)
  Bence normal bi insan tek seferde bunu bitirmez.
  Ölçeği azaltıp 3 gün değil de bi hafta kadar kullansam gene faydalı olur mu acaba?

  YanıtlaSil
 30. sadık bey merhaba,
  limonu değil ama yağı biraz azaltın. fakat çeyreği kadar da olmasın bahsettiğiniz gibi. zaten oranlar değişince yağı daha az algılarsınız yoğun limondan dolayı. yani en azından yarım bardakyağ ve 2-3 adet limonla deneyin. denedikten sonra yön verin kullanım şekline.

  YanıtlaSil
 31. Merhabalar. Kürünüzü görür Görmez Yaptım, hatta şu an serin bi yerde yarın için yenmeyi bekliyor :) fakat bi Yanlışlık Yaptım sanırım. Limonun kabuğunu soymadan dilimledim. Bu etkisini kaybettirir mi?yoksa bı şekilde de yenir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 32. merhaba sevgili nuriye orta.
  geç cevapladığım için kusura bakmayın lütfen. bu şekilde de kullanılabilir diye düşünüyorum fakat bir daha hazırlamanız gerekirse kabuklarıyla hazırlayın.
  acil şifa diliyorum.
  sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili kozmik limon kabuklarını soyacak mıyız?

   Sil
  2. hayır sevgili cihan, soymayın. şifa olsun.

   Sil
 33. Merhaba kozmik hiç şikayetim yokken dayanılması zor bir sancıyla beraber 26 temmuzda sağ böbregimde 3mm bir taş olduğunu öğrendim aynı gün içinde hastanede 3 tane ağrı kesici iğne oldum ertesi gün idrar yolunda bir acıyla idrarımı bir kaba yaptım küçük bir taş düşürdüm acaba nasıl bu kadar çabuk düşürdüm şimdi sizin yaptığınız bu kürü icmelimiyim acaba daha taş varmidir? şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
 34. geçmiş olsun sevgili ayşen. sadece bir adet taş tespit edilmiş. onu da düşürdüyseniz sorun kalmamıştır. kürü uygulamanıza gerek yok. bol bol su tüketin tekrarlamaması için. yeniden oluşursa kürü uygulayabilirsiniz. düşürmeniz büyük şans olmuş. arada bir control ettirin yine de.
  sevgiler:)

  YanıtlaSil
 35. Babamda da bobrek tasi var. ysklasik 2 ay gilaboru suyu icti, buyuk olan bi tasi parcalandi ama hala taş var. bu tarifi bu aksam hazirlayacagim. umarim faydali olur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. acil şifa diliyorum sevgili ciğdem. salatalık kabuklarını atmayıp beş dakika kadar demleyin ve çay gibi içirin sık sık. hem taşı eritme hem de oluşumunu engelleme özelliği var.
   sevgiler.

   Sil
 36. 15 aylık bebeğimde 2,5 mm çapında taş oluşumu (kum ) olduğu tespit edildi. bu karışımı kullanabilirmiyiz yaş itibari ile veya başka bir tavsiyeniz varmıdır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ömer bey,
   bebeklerde alternative tedaviler uygun olmaz. doktorunuzun önereceği tedavi en doğrusudur. acil şifa diliyorum.

   Sil
  2. Bu konuda uzmana gittik. Acil ameliyat gereken hastamiz, tas kirma fiyatindan daha ucuza, 12 gunde butun taslarindan kurtuldu.(2,8 cm ve bircok tas vardi )
   bu sanciyi ceken bilir, herkese tavsiye ediyorum. devadoktor@hotmail.com dan ulasin bence.. Alternatif Tip doktoru dur.35 yillik lokman hekimdir aynizamanda.

   Sil
  3. Yegenim 9 aylikken bobrek kumlari tespit edildi. Tavsiye uzerine uzman alternatif tip doktoruna mail ile ulastik. Bizden hastane raporunu istedi.Tamamen dogal tedavi uyguluyor. Şükürler olsun hastaneye tekrar konrole gittik.15gun sonra bu taslari düşürmüştü, burada tesadufen karsilastim.biz memnun kaldik. Neden herkes faydalanmasi devadoktor @hotmail.com. mailadresi .

   Sil
 37. Bunun için hakiki zeytin yagımı kullanmak gerekir bu kavanov için kaç tane limon gerekli sabah aksammi kullanmak gerekir birde hangi ölçümde ve AC Karninami tokmu kullanmaliyiz bilgilendirseniz çok mutlu olcam şimdiden çok tş ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. zeytinyağının hakikisi her zaman önemlidir sevgili ilknur. yaklaşık 1 su bardağı yağa 2-3 limon kullanıyoruz. sadece sabahları kahvaltıdan yarım saat once tüketiyoruz. taşın düşüp düşmediğini control edin, düştükten sonar devam etmeyin.
   şifa olmasını diliyorum.

   Sil
 38. selamlar...Benim sağ böbreğimde 10,1mm büyüklüğünde taş tespit edildi...böbreğin tam ortasında henüz kanala falan gelmemiş dediler...sizin dediğiniz gibi zeytinyağlı limon olayına bugün sabah başladım...yarım su bardağı zeytinyağına 2 adet limon doğrayıp gece ayazda beklettim ve bugün sabah biraz zorlansamda içtim...sizce nasıl napmam gerekiyor başka bişey gerekiyormu ve tahminen ne zaman sonuç alırım...saygılar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. geçmiş olsun..

   karışımın içindeki limonu da tüketiyorsunuz değil mi? bu önemli çünkü. sürekli kaşıştırarak tüketirseniz daha kolay oluyor.

   büyük taşlarda hemen düşmesi mümkün değil. karışım once taşı eritecek, 4-6 mm ye kadar küçüldüğünde de düşmesini sağlayacak. bu tahminen bir haftayı bulabilir. yine de control edin her gün.

   bu dönemde salatalık kabuklarını katnatarak sıcak sıcak için. kesin bir tarifi yok fakat 1 salatağın kabuklarını bir bardak suda 5-10 dakika arasında kaynatmanız yeterli olacaktır. süzüp soğutmadan için.
   bunu taş düştükten sonra koruyucu olarak aklınıza geldikçe yapabilirsiniz.
   takip ettiğimiz ay takvimine gore önümüzdeki beş gün bu uygulamayı önemli ölçüde destekliyor.
   umarım bu desteği en güzel şekilde hissedersiniz.
   acil şifa diliyorum.

   Sil
  2. evet limonla beraber tüketiyorum..Şuan ikincisini yaptım ve onu tüketiyorum...salatalık kabuklarınıda hemen yapıcam...ilginiz ve önerileriniz için allah razı olsun...inşallah hayırlısıyla düşürücem sayenizde...iyi çalışmlar diler saygılar sunarım..

   Sil
 39. selamlar...Bu salatalık kabuklarınada başladım dün ve günde bu işlemi kaç defa yapmalıyım...Ayrıca herhangi bir ağrı yoktu ama bugün 3.gün ve ufak ufak ağrı başladı böbrek kısmımda...nedir ve yapmam gereken başka birşey varmı..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. günde iki kez yeterli diye düşünüyorum salatalık çayı için. taşınız küçülmeye ve hareket etmeye başlamış olabilir bulunduğu yer dolayısıyla. şimdi durumunuz nedir merak ettim. inşallah güzel haberler verirsiniz.

   Sil
 40. Üf ya neden kimse kullandıktan sonra sonucu yazmamış. Ne ilginç bir durum. Sonuç olumluysa teşekkür için, değilse de diğer insanların görebilmesi için bir yorum atmak çok mu zor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle aynı şekilde düşünüyorum sevgili trınty. ben ne kadar ilk ağızlardan duysam da sonuçları bunların sayısı buradaki kitleyle kıyaslanamayacak kadar az. bu yazıyı her gün yüzlerce kişi okuduğuna gore uygulayan sayısı da fazladır. çünkü çok basit bir uygulama. ben de gerçek oranları görmek istiyorum.
   fakat yine de size önerim şu: kullanacağınız karışım limon ve zeytinyağından ibaret. üstelik limonun taşlar üzerindeki etkisi kanıtlandığı için doktorlarda her fırsatta telaffuz ediyor adını. dolayısıyla sonuçları göremeseniz bile uygulayabilirsiniz. kaldı ki ben size cevap verene kadar bu akşam sonuç bildiren bir arkadaşımız olmuş.
   acil şifa diliyorum size de.

   Sil
 41. limonları kabuğuyla berabermi küp küp kesiyoruz? ve o sekilde zeytinyağı ile karıstırarak yiyoruz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet sevgili berati2010, kabukla birlikte küp küp doğrayıp hazırlamalısınız. yerken yağ ve limonu sürekli karıştırın. ayrışınca çok ağır oluyor tadı ve yemek zorlaşıyor.
   şifa olmasını diliyorum.

   Sil
 42. çok teşekür ederim faydasını gördüm faydası oluyor 3çünçügün düşürdüm mercimek tanesikadar

  YanıtlaSil
 43. nihayet hepimizin beklediği haberi aldık. ben teşekkür ediyorum dönüp bilgi verdiğiniz için. zamanınız olursa biraz detay almayı isterim. bir tanemiydi taşınız? taş düşürmek ağrılı bir durumdur fakat bu uygulama ağrıyı çok azaltır. sizde de normalden ağrısız mı oldu?
  sizin gibi pek çok hastanın merak ettiği ve cesaret etmek için bilmeye ihtiyaç duyduğu cevaplar olduğu için soruyorum bunları. dediğim gibi zamanınız olduğunda yanıtlayabilirseniz çok mutlu oluruz.
  tekrar geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 44. Açıdan bagirmaktan gucumun tükendiğini hayatım boyunca unutamam çok büyük bir acı herkeze acil sifalar taş su an mesaneme düştü bundan sonra ne zaman düşer tekrar aynı acıları yasiyacakmiyim yoksa şiddeti dahada mi fazla ol ucak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. geçmiş olsun.
   yukarıdaki uygulamaya devam edin engin bey. çünkü bu uygulama taşı bir taraftan küçültüyor bir taraftan geçişini kolaylaştırıyor. yani acı çekmeyi engelliyor.

   Sil
 45. arkadaşlar ben uygulamayı bugün yapıcam ve yarın deniyeceğim doktor ameliyat dedi ama herhabngi bir rahatsızlık yapmıyor bana taşş atar damarla üreter borusunun keistiği yerde sıkışmış dedi bakalım sonuc ne olacak . birde hocam bu motoru bozma olasılığı var mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. konumu dolayısıyla riskliyse doktorunuzu dikkate almanız daha iyi olur sevgili ygungorr. yine de uygulamak isterseniz dikkatli ve tedbirli olun. genellikle ishale sebep olmuyor (limonun engellediğini düşünüyorum) fakat yine de her bünye farklıdır. dolayısıyla kesinlikle yapmaz demek mümkün değil.
   acil şifa diliyorum.

   Sil
 46. arkadaşlar şuan içmiş bulunuyorum karışımı 3 tane limon kestim ve 1 limonun suyunu sıktım burnunuzu tıkayarak içerseniz hiç bir şey hissetmiyorsunuz hersey güzel içtim ama son 2 kaşık kaldı daha içemedim umarım işe yarar gün gün haber vericem size

  YanıtlaSil
 47. kozmik birşey sorcam ben bu yağlı karışımı daha içemem yarın bunu sadece limon suyu olarak içsemfaydası olur mu

  YanıtlaSil
 48. sadece limon içmeniz belki taşı yıratır fakat buradaki sonucu alamazsınız. üstelik ağrısız düşmeyi sağlayan zeytinyağı. en azından yarım bardak hazırlayarak devam etmenizi öneririm.

  YanıtlaSil
 49. Merhaba Kozmik Bakım, annemin de safra kesesinde taş var. Tavuk taşlığı uygulaması ile birlikte bunu da yapsak olur mu? Bir de ay takvimine göre 7 kasım da terazi burcuna geçiyor, doğru mudur?
  Şimdiden teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili pınar.
   doğrudur fakat bunu uygulamanıza gerek yok bana kalırsa. buna benzer bir uygulamanın işe yaradığını duydum fakat denememe ragmen sonuç alamadım ben.
   acil şifa diliyorum.
   güzel haberlerinizi almayı diliyorum :)

   Sil
  2. Bnm sol alt karnim bastirinca agrio cekince agrimio afedersiniz kabizim ama bn 1sene once tas dusummedim ondan once 2 sene dusurdum 4mm bn suan 16 yasindayim sizce bise varmidir kürü kullanammi bide erkeğim

   Sil
  3. kuşkulanıyorsanız kürü uygulayabilirsiniz, herhangi bir yan etkisi yok.
   şifa olsun.

   Sil
 50. Merhaba sevgili kozmik

  Limon suyunu sıkıp zeytin yağıyla karıştırıp tüketsem faydası olur mu yemede sıkıntı yaşıyorum

  Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba,
   kabukları önemli olabilir sevgili mesut, ben genellikle orjinal uygulamaya müdahale etmeme taraftarıyımdır. fakat hiç mümkün değilse kesinlikle söylediğiniz şekilde de faydası olacaktır.

   Sil
 51. Merhaba Sevgili Kozmik,
  Bir terazi burcu olarak bobreklerimde henuz tasim yok:)ins olmaz ama kronik bir sistit sorunum var.Isin enterasani tum tahlillerim ve dr konrtollerim temiz cikiyor.Onerebilceginiz bir kur var mi acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili arzudemet,
   çok şanslısınız, olmasın da inşallah :)
   malesef sistit için bir kür öneremiyorum şimdilik.
   acil şifa diliyorum.

   Sil
 52. güzel tarif teşekkür ederim. Hemen uygulamaya başlayacağım. Sayfayı sık kullanılanlara ekledim. Çözüm olrsa ya da olmazsa buraya eklerim millette faydalansın. gerçi bendeki 2 taş ufacık ama acillik etmeye yettiler. Hayırlı akşamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben teşekkür ederim ilginiz için.
   taş her zaman zordur. inşallah iyi haberlerinizi alırız.
   acil şifa diliyorum.

   Sil
 53. Merhaba Kozmik Bakım... Sitenizin sessiz takipçilerindenim. Uzun süredir (3 yıl) epilasyon,saç bakımı bilgilerinizden faydalanıyorum. Henüz nihayete eremesemde güzel sonuçlar alıyorum.Emeğimiz için çok teşekkürler. Kolaylıklar diliyorum... Son 15gündür eşimin böbrek taşı şikayetiyle ilgili sitenizde uzun vakit geçiriyorum.Ve dün limon zeytinyağı kürünü hazırladım. Eşim sabah beşte kalkıp bir kaç kaşık aldı ancak devam edemedi... Konu ile ilgili kasım ayı sonundaki ameliyatını hatırlattım ancak nafile.Sonra da karışımı hiç böbrek şikayetim olmadığı halde öfkeyle oyurup ben yedim... Ki bende grip başlıyordu hissediyordum boğazımda yanma baş ağrısı halsizlik. şimdi çok iyi hissediyorum.Galiba bu karışım her dede deva :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben teşekkür ederim sevgili desert.
   iyi ki yemişsiniz, şifa olmuş :))
   paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. eşinize de acil şifa diliyorum.

   Sil
 54. Merhaba
  son 3 gündür şimdiye kadar geçirdiğim en şiddetli ve en değişik taş sancısı yaşıyorum
  bir umut nette araştırma yapmaya yöneldim ve karşıma sizin bloğunuz çıktı kürü hazırlayıp deneyeceğim
  Şimdiden teşekkür ederim umarım yarın bugünden güzel bir gün olur benim için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili hayat.
   kısmen tahmin edebiliyorum çektiğiniz acıyı. iki gün olmuş yazalı, inşallah iyisinizdir.
   bilgi verin, merakta bırakmayın lütfen.
   acil şifa diliyorum.

   Sil
 55. Merhaba bende 6mm tası duşurmenin derdindeyim.3gündür mesane gieişinde konaklamış bulunuyor.karışımı yaptım yarın sabah içecegim.merak ettiğim şudur ki sabah aç karnına alınan bu kür tansiyonu çok düşürürmü?genelde 7_10 tansiyona sahibim..bilgi verebilirseniz memnun olurum..teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. böyle bir yan etki hiç duymadım sevgili banu. fakat bana bildirilmemesi olmadığı anlamına gelmez. tedbirli ve gerekli önlemleri alarak tüketmek; risk almamak en güzeli.
   acil şifa diliyorum.

   Sil
 56. merhaba bende böbregimde 15i gecik tas var ve idrar yolunda 1 tane suan idrar yolundan böbrege bir tel takildi idrari kolaylastirmasi icin ama tas ordan kayip düsemez dendi acaba bu kürü yapsam düsebilirmi yoksa telin cikartilasinimi beklemem gerekir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili tülin geçmiş olsun!
   bahsettiğiniz uygulama hakkında hiç bir bilgim yok. doktorunuzla konuşmadan kesinlikle risk almayın.
   acil şifa diliyorum!

   Sil
 57. Sevgili Kozmik Bakım :)
  Bu rahatsızlığın üstesinden nasıl gelicem diye düşünürken yine sayfanda şifa tarifimi buldum :) Geçen hafta karın ağrısıyla doktora gittim ve böbreklerimde 7 tane taş olduğu görüldü :( Verdiğin tarif doğal olduğu için çekinmeden deneyeceğim. İlk sorum 7 taş için 3 gün uygulamak yeterli mi? İkinci sorum limonun kabuğunu soyduktan sonra dilimleyip küp küp doğramaya başlıyoruz değil mi? Üçüncü sorum ise ay takvimine göre bunun uygulanması gereken herhangi bir tarih var mı?

  YanıtlaSil
 58. Sevgili Kozmik :)
  Beni açıklığa kavuşturacak cevaplarını bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 59. sorunuzu görmemiştim, iyi ki yeniden yazıp dikkatimi çektiniz sevgili necla :)
  limonun kabuklarını soymuyoruz; halka şeklinde dilimleyip, çekirdeklerini temizliyor ve küp küp doğruyoruz.
  üç gün yeterli olur mu bilemiyorum, yedinci taşı düşürene kadar devam edin. taşlar büyükse üç günden uzun sürebilir. bu nedenle yağı birazcık azaltabilirsiniz.
  ilk uygulamanızı 5 aralık terazi günlerinde yapabilirsiniz. o kadar beklemek istemezseniz koç ve yengeç burrçlarında başlayabilirsiniz. anasayfadaki ay takviminde tarihleri görebilirsiniz. koç burcuna yarın akşam geçiyoruz, pazar sabahı ilk uygulama için uygun olur yani.
  şifa olsun, güzel haberlerinizi en kısa zamanda bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
 60. Allaha hamdolsun. Bugün 6mm bir taş düşürdün. Allah razı olsun bu verdiğiniz yöntemi kullandım. Ama bunun yanında bol su ve spor. Birde tabiki dua. Hangisi iyi geldi bilmiyorum ama bu açıdan kurtulmak güzel Rabbim herkese kurtulmayı nasip etsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne guzel bir haber, cok sevindim :) iyi ki paylastiniz sonucu, cok tesekkur ederiz.

   Sil
 61. sağ böbrek orta polde 18.6 mm çapında kalkül izlenmiştir sizin karışımın faydası varmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. geçmiş olsun abdulkadir bey.
   uygulama işe yarar fakat birkaç günde sonuç almanız zor olabilir. bir hafta on gün sürebilir, taş oldukça büyük, önce küçülmesini sağlayacak karışım.
   uzun süre kullanacağınız için yağın miktarını birazcık azaltabilirsiniz, limon aynı kalmalı.
   acil şifa olmasını diliyorum.
   şimdiye kadar en büyük 6 mm bildirildi, siz de sonucunuzu bildirirseniz çok seviniriz.

   Sil
 62. İyi akşamlar benimde kızımın sağ üreter alt uçta 5mm bir taş var .kızım 8 yaşında limon tarifinizi yapıyoruz ama yarım ölçü yapıyorum sizce doğru mu yapıyorum

  YanıtlaSil
 63. İyi akşamlar tekrar yazıyorum ulaşımı msjim size bilemedim

  YanıtlaSil
 64. Ben denedim. Bugün ilk günümdü. Yemesi oldukça zordu. Her kaşığa muhakkak bir parça limon almadan yiyemiyorsunuz. Çünkü zeytinyağını içmek çok zor oluyor. Bol bol da su içiyorum bununla beraber. İlk günden etki göstermiyor tabi ama birkaç gün içinde Allah'ın izniyle etkisini göstereceğini umuyorum. Buraya yazacağım yine inşeAllah.

  YanıtlaSil
 65. yazdığınız diğer sayfadan cevaplıyorum sevgili seda.

  YanıtlaSil
 66. sevgili tuğçe limonsuz tüketmek çok zor gerçekten, denediğim için biliyorum. yazalı üç gün olmuş, inşallah güzel haberlerinizi çok yakında alırız.
  acil şifa diliyorum.

  YanıtlaSil
 67. merhaba sayın kozmik;
  verdiğiniz tarifi hazırlarken limonların kabuklarını soymadan mı hazırlıcaz.
  limonları kabuklarıylamı yiyicez ?kabuklarıyla yemek biraz zor olabilir diye düşündüm.
  bugun hazırlamayı düşünüyorum tarifiinizi.

  YanıtlaSil
 68. merhaba ersin bey,
  kabuklarıyla birlikte doğruyoruz. sadece çekirdekleri alıyoruz.
  şifa olmasını diliyorum.

  YanıtlaSil
 69. Merhaba benim 4 yasinda çocukta böbrek ttaşları cçıktı. Kum da var. 6 mm lik ve 2.5 cm lik kısımda ne yyapmalıyım. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dört yaşında olduğu için bu karışımı verebilmeniz pek mümkün görünmüyor. doktorunuz tehlikeli bir durum ve acil operasyondan bahsetmiyorsa diğer kürü uygulayabilirsiniz. şu linkten inceleyebilirsiniz:

   http://kozmikbakim.blogspot.com/2015/10/safra-kesesi-tas-ve-polipten-nasl.html

   acil şifa diliyorum.

   Sil
 70. MERHABA
  Benım ıdrar torbamın girisinde 7.1mm tas var ne yapamam gerekir bu uygulama işe yararmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. denemenizi öneririm hasan bey. eğer riskli ve acil bir durum yoksa. gelen mesajlar olumlu yönde. safra taşıyla ilgili konunun yorumlarında da bu kürle ilgili sonuç bildirimi var, inceleyin dilerseniz.
   şifa olmasını diliyorum.

   Sil
 71. sevgili Seda'nın kızının sonucunu buraya aktarıyorum:
  "Seda9 Aralık 2015 17:24

  İyi akşamlar bugün limon kürünün 3.kez uyguladık ve ultrasona gittik akşam üzeri taş yok hatta 2 ayrı Dr gittik taşı goremediler.5mm taş yok ve kızım hiç bir ağrı acı hissetmedi ayrıca Dr bir ilaç vermişti onuda kullandık birlikte ve bitki çayları bol su ip atlama sıcak suya oturma ve bolca dua çok teşekkürler ederim paylaştığınız bilgilerden dolayi"

  orijinal mesaj linkte: http://kozmikbakim.blogspot.de/2015/10/safra-kesesi-tas-ve-polipten-nasl.html

  size de şifa olması dileğiyle..

  YanıtlaSil
 72. Arkdaşlar Herkeze merhaba, Öncelikle basıma gelen olaylardan bahsedeyım ınsallah sızlerede faydası olur. Yasım 30 Ben bu bobrek tası agrılarını yaklasık 8 - 9 senedır yasıyorum dusuruyorum sende 4 5 defa oldugu zamanlar da oldu 2 yıl boyunca hıc olmadı ESWL kırdırdım. gıtmedıgım proflar dr ler kalmadı hangı doktora gıttıysem bunye yapıyor vucut olusturuyor vs gıbı seylerle karsılastım gunde 2 defa buscopan dıkloron ıgne yaptırıyordum son zaman onlarda fayda etmedı morfın yapıyordum kendıme ınanılmaz hale geldı sonra bırısının tavsıyesıyle bu ıste tek denılen prof dr ye gıttım AYDIN TÜRKMEN benı 8 aylık bır kontrola aldı bellı tahlıller ve tetkıler yaptırdı. nukleer tıp en sonunda hiper paratroid hormanlarının yuksek calıstıgını tespit ettiler ve paratroit bezlerini aldılar bu vucutdun kalsuyum oranını dengeleyen bır hormon ark. suan cok sukur ıyıyıım yaklasık 1.5 ay oldu masallahı var hıc bır sıkıntı kalmadı detaylı bılgı ıcın Gokhan_Ozenn@msn.com Yardımcı olacagım... TŞK.

  YanıtlaSil
 73. Merhabalar. Ben biraz önce kürü yemeye çalıştım. Ama beşinci kaşıkta kustum. Yiyemiyorum.midem i bulandirıyor. Taşının biri idrar yoluna düşmüş ve böbrekte şişme yapıyor. Sanırım 6 mm lık bir taş. Şişme yaptığı için doktor pazartesi te kadar düşmezse ameliyat diyor. Bana önerebileceğiniz başka birşey var mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili öznur,
   yanıtlamıştım ama her ihtimale karşı yeniden yazayım.

   hazırladığınız karışıma biraz daha limon ekleyip azar azar da olsa tüketmeye çalışın. bitince yeniden hazırlayıp yine yapabildiğiniz kadar tüketin. bu arada sıcak suda oturma banyoları yapın sık sık. başka bir kür yok maalesef fakat bu şekilde ameliyata gerek kalmadan düşürmeye çalışın.

   acil şifa diliyorum.

   Sil
 74. Slm. Benim 7 mlm tas vardi. Kirma operasyonu yapildi. 3.83 veya 4 mlm buyuklugunde ve 2.5 mlm buyuklugunde ikiye kirilmis. 4mlm e yakin olan bobrekten cikip kanala dusmus. Dr lar her an tikanma olabilir.bu durumda acile gelip stend takilmasi lazim yoksa bobrek yetmezligine bile yol acabilir dediler. Sizce bu tas kanala girmisken duser mi? Limonlu su dediler. Sizin yazdiginiz yontemi ilk duydum. Ne yapacagimi bilemedim. Ne tavsiye edersiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba İbrahim bey,
   böyle acil durumlarda beklemenizi ya da alternatif yöntemler arayarak zaman kaybetmenizi önermem. fakat zaten bekleyecekseniz bir süre bu zamanı bu kürü uygulayarak değerlendirebilirsiniz. belki ameliyat tarihinize kadar düşer ve operasyona gerek kalmaz.
   acil şifa diliyorum.

   Sil
 75. Merhaba benim yaklaşık 4 aydır aynı yerde idrar kanalı başında duran ve düşmeyen 5mmlik bir taşım var bunun dışında böbreğin içinde yok.Bu akşam bu kuru yaptım şimdi soğukta bekletiyorum.Ureter kanalındakı taşın da düşmesine etki eder mi ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili rabia,
   ikinci gününüzü uyguluyor olmalısınız. faydası olacaktır devam edebilirseniz. yukarıda örnekleri mevcut. size de şifa olmasını ve en kısa zamanda iyi haberlerinizi almayı diliyorum :)

   Sil
 76. Sevgili Kozmik ;
  Bu uygulama ile 7 olan taşlarımın 3 tanesi düşmüş. Tabi bunu ben hissetmedim doktora kontrole gittiğimde ultrason sonucunda öğrendim. Ağrısız bir şekilde bu sonuç beni çok mutlu etti, minnettarım sana :)
  Midem biraz hassas olduğu için biraz ara verdim. Kürü tekrar uygulamaya başlayacağım en kısa zamanda. Bütün taşlar yok olana kadar :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne güzel bir haber bu sevgili Necla <3 her duyduğumda çok mutlu oluyorum çünkü çok ağrılı bir süreç normalde.
   muhtemelen kalan taşlar da küçülmüştür ve bir sonraki uygulamanızda tamamı düşer.
   ay takviminden destek almak isterseniz; terazi günleri ay sonunda olduğu için alternatif olarak oğlak,koç ve yengeç günlerinde uygulamanızı önerebilrim.
   keşke biraz detay verseydiniz uygulamanız hakkında. kaç gün kullandınız, ne zaman uyguladınız (ay takvimine göre mi yoksa herhangi bir günde mi?) gibi detaylar örneğin.
   yukarıdaki mesajlarımızı okudum fakat nasıl uyguladığınız hakkında yeni bir mesaj olmadığı için soruyorum.

   Sil
  2. Sevgili Kozmik;
   Büyük zevkle cevaplıyayım :)
   Ay takvimine göre yapamadım ne yazıkki bi an önce başlamak istedim çünkü.
   İlk etapta 3 gün uyguladım 2 gün ara verdim ve 3 gün daha uyguladım.
   Tekrar yapmaya başladığımda ara vermeden en az 10 devam etmeyi düşünüyorum :) Hangi tarihte başlamalıyım ? Tam olarak tarih verme şansınız var mı?
   Bir sonraki uygulamayla beraber umarım hepsinden kurtulurum :) Bunun haricinde enginar yaprağı kaynatılarak içildiğinde de taş düşürmeye yardımcı imiş bu konuda bilginiz var mı tam olarak ne şekilde ve kaç gün uygulanmalıdır?

   Sil
 77. Sevgili Kozmik;

  İdrar Yolları sekmesine giremiyorum. Genel bir problem midir ? Enfeksiyon vs ile ilgili uygulayabileceğimiz kürler var mı?

  YanıtlaSil
 78. 9-15 ya da 22 ocak sabahlarından birinde başlamak destekleyici olur sevgili Necla:) enginar yaprağını duymadım fakat bu kür oldukça etkili ve en güzeli de ağrısız sonuç alabilmemiz. on gün kullanmanıza gerek olacağını bile düşünmüyorum.
  idrarınızı takip etme şansınız olursa dördüncü taşı gördüğünüzde bırakabilirsiniz.
  idrar yolları ile ilgili bir kür yok fakat akciğer temizliği için kullandığımız tere kürü idrar yollarını da temizliyor.
  güzel haberlerinizi en kısa zamanda bekliyoruz hep birlikte <3 :)

  YanıtlaSil
 79. Merhabalar . daha önce yiyemedigimi yazmıştım. Bu sabah kürü tekrar denedim.ama yine yiyemedim. Yiyemeyince kavanozdaki karışımı ince tülbentten süzdüm.posasi ayrıldı. Kalan zeytin yağı limon karışımını burnunu kapatıp içtim. Yaklaşık bir su bardağına yakın çıktı. Bu şekilde uygulayayim diyorum. Umarım bir faydasını gorurum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili öznur,

   sonucu görmeden bir şey söylemek doğru olmasa da hiç uygulayamamaktan iyidir diye düşünüyorum ben de. yarın üçüncü gününüz olacak sanıyorum. umuyorum bize iyi haberlerle dönersiniz de sizin gibi zorlanan hastalar için güzel bir çözüm sunmuş olursunuz <3

   Sil
 80. merhaba kozmik bakım,
  benim eşimde 3 adet böbrek taşı çıktı ,kürünüzü deniycem fakat anlamadıgım birsey var bu kür taş düşene kadar her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yapılıyor degilmi yani günde 1 defa cevabınızı bekliyorum cok tesekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili nihal :)
   doğru anlamışsınız. şifa olmasını diliyorum.
   bizi de haberdar edin lütfen..
   sevgiler :)

   Sil
 81. Merhabalar.. Ben de 26mmlik tastan dolayi ameliyat oldum ve suan 3mm lik taş var onun düsmesini istiyorum kendim de hemsireyim ama moralim cok bozuk bu taslar beni birakmiyor hic.. bu kürle agrisiz düsürecegimi bilsem hemen yaparim kesin agri olmadan düser mi :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hiç kuşkunuz olmasın sevgili morocco, bildiğim herkes ağrısız düşürdü şimdiye kadar.
   sevgili Seda'nın 8 yaşındaki kızı bile ağrısız düşürdü. seda hanım başka bir sayfaya yazmıştı sonuçlarını, dilerseniz bir göz atın:

   http://kozmikbakim.blogspot.com/2015/10/safra-kesesi-tas-ve-polipten-nasl.html

   bu ay 29 ocak cuma sabahı yani daha da kolaylaştırması için ay terazideyken başlıyoruz, yarın facebookta hatırlatacağım tekrar. belki karar vermenize yardımcı olur.

   size de şifa olsun dilerim <3

   Sil
 82. Nurşen
  Sağ böbrekte 11 mm ve 6 mm olan iki taş var.Her sabah 4 yemek kaşığı zeytinyağına bir limonun suyunu sıkıp aç karna içiyorum. Etkili olur mu sizce.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili nursen,
   bu şekilde uygulama örnekleri olmadığı için bir şey söyleyemiyorum. fakat şöyle düşünüyorum:bu kürün bir gece ve hava alır biçimde- geleneksel ifade ile- ayazda bekletilmesinin özel bir amacı var. bu uygulama yerine kürü yukarıdaki gibi hazırlayıp bekleterek her gün azar azar tüketmeniz daha doğru olur. yine aynı ölçüde tüketmiş olursunuz fakat en azından doğru şekilde hazırlamış olursunuz.
   sonuç hakkında bizi bilgilendirirseniz diğer hastalar için çok faydalı olur çünkü fazla miktarda tüketemeyen yetişkinler ve özellikle de çocuklar var. olumlu sonuç alırsanız onlar için de umut olur.
   bu şekliyle de sonuç almanızı yürekten diliyorum <3

   Sil
 83. benimde sağ bnöbrekte 6 mm çapında taşım var düşmesi mümkünmü bü kürle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. elbette mümkün sevgili kaya. üstelik taşınız da çok büyük değil. yukarıda olumlu örnekleri mevcut.
   sizden de aynı güzel haberleri bekliyoruz üç güne kadar :)
   şifa olsun..

   Sil
 84. Merhaba Ocak Ayı İlk Haftası Eşimin Yanında refakatçi kalırken kantine çay içmek için içmiştimki 1 yudum aldıkdan sonra karnımda şiddetli ağrı hissettim hemen acile gittim genel cerrahiye sewk edildi bağırsakta balon olma ihtimali olabilir gibisinden sonrasında tomografi çektirmek istedi doktorumuz daha sonra 5mm kesitinde taş olduğu ve taşın birleşme noktasına 5 cm civarı kaldığı söylendi.. neyse serumdu vs eve geldim yapım itibariyle biraz sinirliyim sinirlenince kaslar malum kasılıyor ve ağrım geçiyordu ve öksürük şaka gibi ama herhalde kasıldıkça vücut ağrılarıma iyi geliyordu
  . Her neyse p.tesi teşhiş konuldu çarşamba bu kürü yaptım perşembe uyguladım. Bir sonraki p.tesi dr. Kemik dozajında flimde ve ultrasonda ve idrarda birşey göremedi şaşırdı tabiki.. düşürdünmü dedi bende farkında değilim dedim neyse birkaç gün takip et dedi ertesi günü kuskus tanesi kadar taşım çıktı hafif sızı hissettim sifonu bilerek çekmedim baktımki taş çıktı.. böylelikle doğal yöntemle atlatmış oldum çok şükür kürü yaptığımın ertesi günü ağrılarım taş düşene kadar olmadıgı için rahattım paylaşım ve emeği geçen herkes için teşekkürler sağlıcakla taşsız kalın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba süleyman bey,
   bedeninizi dikkatle dinlediğinizi çıkartıyorum yazdıklarınızdan, bu çok güzel gerçekten.
   faydalı olması beni çok mutlu etti, bilgi verdiğiniz için asıl ben teşekkür ederim. örneklerin bulunması hastalar için çok önemli ve değerli.
   yanlış anlamadıysam sadece 1 gün uygulayıp beklediniz. eğer öyle ise bu bile başlı başına önemli bir bilgi.
   ağrısız, zahmetsiz ve ameliyatsız kurtulmanız, taş sorununun ne demek olduğunu bilen biri olarak beni çok mutlu etti :)
   sevgiler, saygılar..

   Sil
 85. Merhaba ben sizin karisiminizi yiyemedim bu yuzden ayni olculerle suyunu sıktim limonun ve ictim 3gun boyunca daha dusmedi ve midem bozuldu kusuyorum bulantim var igrenc yaa aklima geldikce basim donuyo cok agir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili miranaz,
   kür bekletiliyor biliyorsunuz. bence bu aşamada değişime uğruyor. çünkü bekletmeden içip mide bulantısı ve kusma yaşayan ikinci örneksiniz. bu sadece bir tahmin tabi ama dikkatimi çekti.
   sanmıyorum fakat bir daha cesaret ederseniz kürü yukarıdaki gibi hazırlayıp her sabah iyice karıştırarak 1 yemek kaşığı tüketmeyi deneyin. tam karışmadığında yağ ve limon çabucak ayrılıyor ve gerçekten çok zor oluyor yemek.
   acil şifa diliyorum.

   Sil
 86. Merhabalar, bende bugun gordum bu siteyi ve hemen kuru yaptim.benim 5mm tasim sag bobrekte insallah sifa olur.
  Tesekkur ederim bu arada cok guzel bilgiler paylasmissiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba, beğendiğinize sevindim, inşallah en iyi şekilde faydalanırsınız:)
   bence çok kolay olacak sizin için, 5 mm olması büyük avantaj.
   mutlulukla dönüş yapmanızı diliyorum :)

   Sil
 87. Merhabalar 1 yaşındaki bebeğe içirsek sakıncası olurmu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1 yaş için uygun olmayacağını düşünüyorum sevgili Neslihan.
   acil şifa dilerim.

   Sil
 88. Merhaba ben karışımı beklettim ayazda sonra içtim 2 gün önce doktora gittim taş düşmüş dediler bu karışımın faydası olduğunu düşünüyorum ama dedigim gibi ben suyunu sıkarak hazırladım midem bozuldu ama değdi sanırım☺teşekkürler oneriniz için

  YanıtlaSil
 89. Bu arada ben miranaz daha önce yazmıştım size

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet, geçen hafta yazmıştınız :)
   çok sevindim kurtulmanıza, mideniz nasıl şimdi, hala bulanıyor mu?

   Sil
 90. merhaba,
  bugüne dek sitenizden alıp kullandığım tüm öneri/tedavi/tavsiye/kür uygulamalarından olumlu sonuç aldığımdan bu kez işe yaramayınca hatayı kendimde aradım, ki haklıymışım!
  biraz önce oturup yazıyı ve yorumların hepsini okudum.
  ben kürü şu şekilde anlamış ve öyle uygulamıştım: 1 limon + 1 bardak zeytinyağı. 3 gün uygulanacak. ve karışım 3 güne yayılarak yenilecek.
  oysa ki şu şekildeymiş: 2-3 limon + 1 bardak zeytinyağı. karışımın tamamı yenilecek ve her gece yeniden hazırlanacak. etkisini gösterene kadar kullanılacak.
  bu gece yeniden başlıyorum uygulamaya. inşallah işe yarayacak, inanıyorum.
  yoksa 19'unda ameliyat olmam gerekiyor.yani karşımı yemeye yarın sabah başlayabileceğime göre 4 günüm var.
  ameliyatı hiç istemiyorum ama düşmezse mecburum, çünkü maalesef hem taşım çok büyük (10 mm x 3 mm ) hem de üreterde olduğu için böbreği tıkama ve organ kaybı ihtimalleri mevcut.
  dualarınızı, iyi dileklerinizi beklerim :)
  sonucu muhakkak paylaşacağım,
  tüm paylaşımlarınız için çok teşekkürler.
  sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili Zeynep merhaba,
   uygulamaların hepsinden de şifa bulduğunuzu bilmek beni çok mutlu etti :)
   aslında geçtiğimiz günlerde misafirlerimizden biri sizin anladığınız şekilde güne yayılarak kullananlardan da bahsetti fakat bu küçük taşlar için geçerli olabilir ancak. tarifi verirken limon sayısını 4-5 olarak belirtmişler ona da.
   kendisi benim tarif ettiğim şekilde kullanmış.
   uzun sürecek kullanımlarda ben de yağın miktarını biraz esnetebiliriz diye düşünüyorum fakat limondan taviz yok!
   ameliyat öncesinde mutlaka kontrol ettirin. önünüzde kısa zaman var fakat duruma göre planınızı değiştirebilirsiniz. ben 3 mm taşın bu sürede düşeceğini ya da eriyeceğini düşünüyorum yukarıdaki örneklere bakarak. büyük olan için de böyle bir ihtimal var fakat kötüsünü düşünsek bile küçülmüş olacak. bence ameliyattan önce durumu mutlaka görün.
   tüm kalbimle şifa diliyorum <3 taşın ve kitlelerin ne demek olduğu bizzat deneyimliyorum çünkü.
   sevgiler<3

   Sil
 91. Evet bulantım 2 gün sürdü ve geçti şimdi iyim ama şöyle bişey var demekki limon suyu ile yapılıncada ise yarayabiliyor öyle değilmi benim hala böbreğimde 1tas daha duruyor kanala inen düştü yada eridi ben eminimki eğer bu karışıma devam edersem diğerine düşecek ama tahammül edemiyorum daha rahat içen arkadaşlar devam etsinler hepsinden kurtulana kadar çok işe yarıyor teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 92. tekrar merhaba,
  cidden ne olsa ilk buraya bakarım, bilirim ki bir öneri varsa %100 çalışıyor :)
  belki bu tam inanma halinin etkisi de oluyordur elde edilen olumlu sonuca.
  benim taş bir adet, ve 10x3 mm boyutlarında. yani boyu 10mm. ve eni de 3 mm. doktorum pirinç şeklinde olduğunu söylemişti. düşme ihtimali için ise %5 dedi. yine de umudum var :)
  ameliyat öncesi ultrasonda eğer küçülme var ise ve acil bir durum yoksa 1 hafta daha zaman isteyeceğim.
  bu arada limonu da zeytinyağını da çok sevdiğimden olsa gerek kaşık kaşık yemek bana zor gelmiyor. mide bulantısı, yanma ya da ishal de yapmadı.
  tekrar çok teşekkürler,
  hepimize sonsuz şifa diliyorum ben de <3
  sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inanmanın en güzel tarafı, sizi, direnen bir zihinden koruması. direnen zihin inanmamaktan bile kötüdür. şanslısınız :)
   taşın şekli açısından da şanslısınız aslında. yuvarlak bir taşın erimesi/küçülmesi daha uzun zaman alabiliyor.
   bana kalırsa operasyona gerek kalmayacak; bakın buraya yazıyorum!:))

   Sil
  2. Herkese yeniden merhaba,
   5 aylık böbrek taşı (1 cm üzeri bir tosuncuk) maceram dün itibariyle sona ermiş bulunuyor, sizlerle süreci paylaşmak isterim.
   Bu 5 ay içerisinde 2 kez ameliyat günü alıp son anda kaçtım. 4 kez kan ve idrar aldırıp böbreklerin durumuna baktırdım, çünkü taş hayli büyüktü ve böbreğe zarar verme ihtimali bulunuyordu. 3 kez acillik oldum, 4 kez ultrasona girdim, sayısız kez ip atladım, zıpladım, koştum, parmak uçlarımda yükselip yükselip indim :))
   Maydonoz suyu, yoğurt suyu, avokado çayı ve turp suyundan ben herhangi bir fayda sağlayamadım. Emin olarak söylememin sebebi bu uygulamaların ardından çektirdiğim ultrasonda taşımın aynı yerden, aynı boyutta, gülümseyerek( :) ) bana baktığını görmüş olmam.
   Limon-zeytinyağı karışımını uygulamaya başladım. Önce yanlış anlayarak karışımı bir kez hazırlayıp her gün 3-4 kaşık yedim, ancak -Komzik Bakım sağ olsun- sonra doğrusunu öğrendim ve karışımı her gece yeniden hazırlayıp her sabah tamamını tükettim. Bu arada bir yakınım Kayseri şehrine ait ve böbrek taşında etkisi olduğu söylenen gilaburu adlı bir meyveden 3 bidon salamura yolladı, o da sabah aç karnına içildiğinden limon zeytinyağına ara verip gilaburu suyu içmeye başladım (Pek çok yerde tadının iğrenç olduğu vs yazıyor, inanmayın. Ekşi sevenler gayet de severek tüketebilir.) ve bidonlar 15 günde bitince tekrar limon zeytinyağına geri döndüm. Bu arada 1 litresi limonlu olmak üzere günde 4 litre su içmeye de devam ettim. Her idrar çıkışında taşın düşüp düşmediğini kontrol ettiğim için ve düşen de bir şey olduğunu görmediğimden -doktor yakınlarımın da yoğun ısrarıyla- artık ameliyat olmaya karar verdim ve geçen gün 3. kez ameliyat günü almak için hastaneye gittim. Dünkü tomografi sonucum: Taş erimiş! Düşmemiş, erimiş.
   Doktorum (mesleğinde oldukça başarılı bir ürolog) limon zeytinyağı, günde 4 litre su ve gilaburunun bunu başardığını düşünüyor. Avokado çayı, yoğurt suyu vs. nin bir faydası olmayacağını da belirtti.
   Herkese hem limon-zeytinyağı karışımını hem de bulabiliyorlarsa gilaburu suyunu tavsiye ederim. Gilaburunun nektarını değil salamurasını almalısınız. Her sabah bir avuç meyveyi kevgirde mıncıklayıp suyunu çıkarın ve aç karnına 1 çay bardağı için. Limon-zeytinyağını da her gece kabuklarıyla küp küp doğradığım 3 limon+1 bardak zeytinyağını balkonda bekletip sabah aç karnına tamamını yiyerek uyguladım ben.
   İkisini uygularken de midemde en ufak bir rahatsızlık olmadı. Severek, vücudum için faydalı bir şey yaptığımı düşünerek, gönül rahatlığıyla, hiçbir şey olmazsa vitamin olur diyerek tükettim. Siz de öyle yapın bence ;) Ve bol bol su için, bol bol hareket edin. Yine doktorum taş problemi olmayan insanların günde 3 litre, olanların ise 4 litre su içmesi gerektiğini söyledi. 1 litresine 1 limonu sıkıp kabuklarını da sürahinin içine atarak içmeye devam ediyorum ben.
   Umarım okuyan birilerine faydam olur.
   Sevgili Kozmik Bakım, çok teşekkür ederim.
   Yeni paylaşımlarda buluşmak üzere, sevgiler.

   Sil
  3. geçmiş olsun sevgili Zeynep, kurtulmanız çok güzel bir haber. ekstra bilgiler için de teşekkür ederiz :)
   bu karşımı çok daha az miktarda hazırlayıp özellikle ay terazideyken zaman zaman tekrarlayabilirsiniz. koruyucu olur.
   yukarıdaki sorunuza gelince, bir türlü hatırlayamadım neden öyle bir cevap yazdığımı. belki de diğer limon kürüne ait sayfada olduğumu düşündüm. ya da hüseyin beyle gerçekten o kür hakkında bir ön görüşme yaptık fakat burada yazıştık, bilemiyorum. yoksa hem tarifte, hem kendi hazırladığım karışım fotoğrafında hem de yorumlarda çok net tarif. yine de yanlış anlamalara sebep olmamak için yorumu sildim fakat sizin yorumunuzda silindi aynı anda. sanıyorum sildiğim yoruma yanıt olduğu için. kusura bakmayın başka bir nedeni yok :)

   Sil
 93. Kabuklari soyulacak degilmi limonun

  YanıtlaSil
 94. Limonlari soyacakmiyiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hayır, soymuyoruz. kabuklarıyla birlikte küp küp doğruyoruz aydın bey. sadece çekirdekleri ayırıyoruz.
   şifa olmasını diliyorum.

   Sil
 95. Ahmet Bey'in bu gün bildirdiği sonuç:

  "Ahmet Kerim

  Sevgili Kozmik, bakım böbrek taşı için limon yağ karışımı uyguladım 2. gün sabah 7 mm olan taşı parçalar halinde ağrısız bir şekilde düşürdüm. Teşekkürler Kozmik Bakım

  Beğen· Yanıtla · 1 · 11 saat önce "

  aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  size de şifa olmasını dilerim.

  https://www.facebook.com/130819960405840/photos/a.221401514681017.1073741839.130819960405840/387017891452711/?type=3&comment_id=585736251580873&reply_comment_id=586191894868642&notif_t=photo_comment

  YanıtlaSil
 96. Kozmik Bakım
  hayır, soymuyoruz. kabuklarıyla birlikte küp küp doğruyoruz aydın bey. sadece çekirdekleri ayırıyoruz.
  şifa olmasını diliyorum.

  hangisini yapmalıyız kabuklar soyulacak yazmışsınız yukarıda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili tuba,
   bu ifadeyi nerede kullandığımı bulamadım, belki yanlışlıkla yazmış olabilirim. bana tam olarak yerini yazarsanız düzeltmek istiyorum. yorumda ise, yorumun tarihini verirseniz sevinirim.
   fotoğraftaki karışımı ben hazırladım örnek olarak ve kabukludur dikkatle bakarsanız. tarifi dikkate alın sevgili tuba.

   Sil
 97. Vay Allah razı olsun sizden. Karışımı 2 gün içtim. 3. gün sabahı mercimek tanesi kadar(5mm boyunda,3mm eninde) taş düşürdüm. Neredeyse hiç hissetmedim diyebilirim. Ben şanslıyım aslında. Çünkü ilk kez taş düşürdüm ve sizin yazınıza denk gelip uyguladım. Elbette öncesinde taş böbrekten inene kadar sancılarım oldu ama şükür doktorluk olmadım.(Biraz da sabırlıyım aslında. Acı toleransım yüksek.) Bugün de düştü kurtuldum. Anne baba akraba olunca, her ikisinde de olunca bende de olması normal zaten. Bu karışımı herkes uygulayabilir. Denedim, Öneririm... Allah tüm hastalara acil şifa verin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok güzel bir haber bu Alper bey :)
   sonuçlarını çevremde gördükçe daha fazla duyulması için çaba gösteriyorum.
   sonuçlar geldikçe de daha fazla güven veriyor ve daha hızlı duyuluyor. bu nedenle ben teşekkür ederim size :)
   kürü öğrendiğinize göre ve genetik olarak tekrarlama riski olduğunu düşünüyorsanız, acı verecek noktaya gelmeden, dönem dönem uygulayın. bu şekilde bir uygulama için bu miktarın yarısını bile hazırlasanız yeter.
   saygılar :)

   Sil
 98. Merhaba ben sevgi bu limonlu ve zeytinyagli karışımı sabahleyin aç karnınına tek seferdemi yiyoruz yoksa akşama kadar bitirsekte olurmu vede tek seferde yenecekse eger her gün bu karışımdan hazırlamamız gerek birde benim sag böbregimde taş ve5mn olarak ölçtüler bu uygulamayla düşermi acaba?

  YanıtlaSil
 99. Merhaba bu karışım sabahları aç karnına tek seferde mi yenilecek yoksa akşama kardar bitirsekte olurmu ve benim sag böbregimin orta kısmında taş ve5mm olarak ölçüldü acaba bu karışımla taşı düşürebilirmiyim?

  YanıtlaSil
 100. sevgili seher merhaba,
  sabah aç olarak tüketilecek. eğer tek seferde yiyemezseniz ertesi sabah devam edin, aç olmak önemli. ilk karışımı bitirdikten sonra yenisini hazırlayın. zannediyorum üçüncüyü hazırlamanıza gerek kalmaz.
  dikkatimi çeken bir durumu da aktarayım, belki faydası olur. yukarıya Ahmet Bey'in sonuç bildiren yorumunu kopyalamıştım. Ahmet bey yemeden önce robottan geçirdi karışımı. 7 mm lik taşa rağmen çok hızlı sonuç alması dikkatimi çekti. limonun parçalar halinde değilde öğütülmüş olarak tüketilmesi, bedenin karışımı daha kolay ve hızlı şekilde kullanmasını sağlamış, bu da etki sürecini kısaltmış olabilir.
  daha homojen bir karışım olacağı için, bu şekilde daha rahat tüketilebilir ayrıca.
  dilerseniz bu yolu deneyin.
  acil şifa dilerim.

  YanıtlaSil
 101. Bu hastalığın bir riski var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. elbette. önlem almanızı öneririm.
   geçmiş olsun.

   Sil
 102. Merhaba ben üniversite öğrencisiyim ev ortamı olmadığından bez ile kapak yapıp kapatmak sağlıklı olmaz düşünüyorum bunu normal bi kapak ile kapatsam karışıma bi manisi olur mu ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili mustafa.
   normal kapak kullanmamamızın nedeni karışımın gece boyu hava alması. kumaşla kapatmamızın nedeni de hava alırken aynı zamanda karışımın temiz kalmasını sağlamak. tarifin orijinal hali bu. belki aynı etkiyi veriyordur fakat denenmediği için bilmiyoruz.
   bu nedenle hava almayacak şekilde kapatmanız ne kadar doğru olur bilemiyorum. durumunuz çok ağır değilse, zaman probleminiz yoksa deneyebilirsiniz. birkaç gün içinde belli olur zaten. sonuç almazsanız orijinal haliyle hazırlarsınız yeniden.
   arzu ettiğiniz şekilde hazırlayıp sonuç alırsanız bizleri de bilgilendirin lütfen.
   şifa olmasını diliyorum :)

   Sil
 103. Benim sağ böbreğinde 6 mm tasim var bu tas kanal yolunda düşürmeye calisiyorum sizin bu karisimi yaptim ama yasini saba ac karnına yedim yarisinida ertesi sabah yedim ama dusene kadar hazırlayıp yerim bu 6 mm taşım duser mi sizce allah icin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu şekilde kullanmaya devam edin kemal bey. çok uzun sürmez, yukarıda örnekleri var.
   iyi haberlerinizi bekliyoruz en kısa zamanda :)

   Sil
 104. Benim 6 gundur agrim yok cok sukur acaba düstümü düserken belki gormemis olabirim sizce dü$müsmüdur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. muhtemelen kemal bey fakat kontroller yapılmadan da emin olamazsınız.
   umalım ki parçalanıp düşmüş olsun.

   Sil
 105. merhabalar bendede var bobrek tasi ve surekli tekrarliyor 2 sene once ameliyat oldum su uc gundur gene cekiyorum bu agriyi bu kurude burda okudum yeni haberim oldu deneyecegim illa bi gece beklemesi sartmi su an agridan duramiorum yapip hemen icsem olurmu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhabalar.
   geçmiş olsun. tarifteki gibi bekletmeniz gerekir. aksi durumda sonuç alındığına dair örnek durum yok maalesef. bu nedenle size güvence veremiyorum.
   acil şifa diliyorum.

   Sil
 106. Büyük taşlar için de geceli mi bu?
  yani kabolacaklar mı taşlar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. elbette sevgili Zeynep. fakat çok büyükse birkaç gün uygulamaya devam etmeniz gerekebilir, düşecek küçüklüğe erişmesi için. 7-9 mm taşlar aşağı yukarı 3 günde düşüyor.
   şifa olmasını diliyorum..

   Sil
 107. Teşekküler :)
  Yine mi cıkabilir mi taşlar eyer devam etmese?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilerisi için ne olacağını bilemeyiz elbette sevgili Zeynep. sizin de gereken önlemleri almanız gerekir. bol su içmeyi ihmal etmeyin. yeniden oluşursa da hissettiğiniz anda kürü yarı ölçüde hazırlayıp kullanın.
   sevgiler..

   Sil
 108. Sizi facebooknuz var mı eyer evetse isminiz ne :)

  YanıtlaSil
 109. Seytınyalı limonsuyu verince kabunu da mı yiyecek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet kabuğuyla birlikte hazırlıyoruz karışımı sevgili Zeynep. sadece çekirdekleri koymuyoruz karışıma.
   şifa olmasını dilerim :)

   Sil
 110. maalesef sevgili Zeynep. fakat bloğa ait bir facebook sayfası var takip etmek isterseniz.
  https://www.facebook.com/Kozmik-Bakım-130819960405840/?ref=hl
  sevgiler :)

  YanıtlaSil
 111. Teşekürler limonun suyunu veriyoruz ya limomun kabunu da mı yiyecek ♡♡♡♡

  YanıtlaSil
 112. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili Zeynep, kürü tam olarak anlayamadığınızı düşünüyorum. yanlışsa affedin. 3-4 adet limonu yıkayıp küçük ve küp şeklinde doğrayıp kavanoza alıyoruz. bunu yaparken çekirdekleri ayırıp atıyoruz. üzerine 1 bardak zeytinyağı ilave ediyor ve fotoğraftaki gibi kapatıp bir gece bekletiyoruz. ertesi sabah kavanozun içindeki karışımın tamamını tüketiyoruz. (yani limonun suyuyla değil tamamıyla hazırlıyoruz. ancak doğrama aşamasında su kaybederse o zaman fazladan bir limonun suyunu sıkıp ilave edebiliriz.)
   yağın içindeki limonlar küp şeklinde olduğu için yemekte zorlanabilirsiniz. bu yüzden karışımı robotta öğüttükten sonra yiyebilirsiniz. örneklere bakılırsa bu şekilde öğütülerek kullanım, sonucu da hızlandırıyor.
   şifa olsun.

   Sil
  2. Teşekkürler hepsini anlatmanız gerek yoktu sadece sadece limon kapunu da yiyecez mi diye sordum ama evet yani herşeyi teşekkürler ♡♡♡

   Sil
  3. sadece suyuyla hazırladığınızdan kuşkulandım sevgili Zeynep, tedbir olsun diye anlattım :)

   Sil
  4. Teşekkürler ☺♡

   Sil
 113. mustafa Bey'in sonuç bildiren yorumu:

  "öncelikle Allah'a hamdolsun. ve bu karışımı icat edenden ve bunu insanlara duyurandan da Allah razı olsun.benim kanalda takılı kalan ve gittiğim doktorların da hemen ameliyet dediği 9mm taşı 3. gününde düşürdüm.karışımı ilk gün zor yedim fakat sonra robotta çekince yemesi kolay oluyor.bence mide de daha kolay hazmediyor.Allah herkese şifa versin."

  sizlere de şifa olmasını diliyorum.

  YanıtlaSil
 114. Merhaba.
  Karışımı sabah tüketmeden öncemi robottan geciriyoruz acaba.

  YanıtlaSil
 115. Merhaba.
  Bu karışımı hazırlayıp beklettikten sonra sabahmi robottan geçiriyoruz acaba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba,
   evet, hazırlık aşamasında limon parçalar halinde oluyor, yemeden önce robottan geçirebilirsiniz.
   şifa olmasını dilerim..

   Sil
 116. Limonun kabuklarini yiyecez mi yoksa atacagiz mi
  Tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kabuklarıyla birlikte tüketilmeli sevgili Emrecan.
   şifa olsun.

   Sil
 117. kac kasik yenmezi lazim söylerseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onerilen karisimin tek seferde tuketilmesi sevgili garip. Fakat cok zorlanirsaniz ikiye bolup yarisini ertesi sabah tuketebilirsiniz. Uygulamadan once yukaridaki son yorumlara da goz atin. Kolay tuketim ve hizli etki uzerine yorumlarimiz bulunuyor. Bir de yagi birazcik azaltabilirsiniz ya da bir limin daha ilave edebilirsiniz kolaylik olmasi acisindan.
   sifa olsmasini diliyorum.

   Sil
 118. Böbrek taşı nasıl düştüğünü nasıl anlarız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Idrarin kontrol edilmesi yani gozlenmesi gerekir fakat bazen tas dusmeden eriyebiliýor bulunďugu yerde. Boyle bir durumda sonucu gormek icin muayene gerekir. Aslinda yogun bir agri varsa, ortadan kalkmasiyla da anlasilabilir.

   Sil
 119. kullanicilardan biri olarak sonucunu yazayim . ilk defa böbrek tasi düşüren biri olarak herkese derman olmasini diliyorum çok zor . tomografi sonucunda 0.9mm taş bobrekten kanala düşmüştü doktor lazerle kirmayi önerdi zorda olsa düşme ihtimali oldugunu söyledi.kirdirmadim kendim düşürmeyi seçtim 3gün boyunca uyguladim karışımı ozellikle zeytinyagin cok midemi bulandirdigini soyleyebilirim daha fazla tuketemedim. bunun dışında eşim evde kendisi limonata hazirladi her gün 1.5 litre de limonata içtim (kabuklu limon portakal ve limon tuzuyla) 1hafta sonra(yani bugün) kontrole gittim zaten son 3gün hiç ağrım kalmadi röntgende taşın görünmediğini söyledi ancak kesinlikle taşı düşürmedim hep kontrollu ciktim idrara . 2hafta sonrasi icin tekrar ultrasonla bakacakmis doktor rontgende taş bazen görünmeye bilir dedi. teşekkür ederim yardiminiz için. çok ağrı çekenler için sıcak su torbasi öneririm sicak gecici olarak rahatlatıyor.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. muhtemelen erimiz taşınız, geçmiş olsun :)
   paylaşımınız da pek çok kişiye yardımcı olacaktır, teşekkür ederim. bir daha yaşamamanızı dilerim. olur da çevreniz de benzer bir sorunu olan olursa iki gün önce yazdığım şekilde oranı değiştirebilirsiniz. bu tüketim kolaylığı sağlar zor durumlarda. bir de tüketmeden hemen önce robottan geçirmek kolaylık sağlıyor yerken deneyimlere bakarsak. bu etkiyi de hızlandırıyor aynı zamanda.
   tekrar geçmiş olsun :)

   Sil
  2. tamamen erimedigini tahmin etmiştim dün yeşil mercimek tanesi boyutunda iki parca halinde ağrısız düşürdüm

   Sil
  3. geçmiş olsun :)
   tekrarlanmamasını dilerim.. limonu eskisinden daha fazla tüketmeye çalışın.

   Sil
 120. Kozmik bakım Allah razı olsun bundan 2 ay önce sol böbreğimde 4-5 adet taş olduğunu öğrendim en büyüğü 9 mm idi iki ay ağrı kesici ilaçlar ile acıyı geçirmeye çalıştım Mayıs 18 de 9 mm taşın mesaneye düştüğünü öğrendim doktor kanal çapının 8 mm olduğunu taşın ďüşmeyecegini cerrahi müdahele olması gerektiğini söyledi bende müdahale den korktuğum için yaptırmak istemedim sizin kürünüzü gördüm kullanmaya başladım 4. Gün aksami 9 mm lik taş düştü herkes bana düşme sırasında ağrı acı ve yanma olacağı söyledi ama ben hiçbirşey yaşamadım takip etmese düştüğünü bile hissetmedim şimdi DİĞER taşlar için küre devam ediyorum ÇOK TEŞEKKÜRLER

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. faydalı oluyorsa ne mutlu bana, dularınız için ben teşekkür ederim asıl haydar bey. diğer taşlar küçükse erimiş bile olabilir bu süreçte. fakat yine de takip edin, kontrolünüzü yaptırın.
   sonuç hakkında bilgi verdiğiniz için herkes adına çok teşekkür ederim.
   diğer taşlarla ilgili olarak en kısa zamanda iyi haberinizi almayı dilerim.

   Sil
 121. Merhaba kozmik
  Yorumları okudum benimde 3 4 mm 2 tane taş var galiba kanala girdiler cok agri var...bunu kullansam kaç gün içinde sonucu görürüm...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba,
   geç yanıtladım, kusura bakmayın. yorumları incelediyseniz 2. günde de düşüren var 4. günde de. kullanmaya başlandığında ağrının kesildiğini bildiren yorumlarda var.
   taşlar çok küçük, uzun süreceğini düşünmüyorum. yine de yukarıdaki yorumlarda bahsettiğimiz gibi tüketmeden önce robottan geçirin ki daha da hızlansın sonuç.
   acil şifa dilerim..

   Sil
 122. Bende tasvar yaz aylarindan dolayi mi bilmem bir haftadir hafif hafif bulanti var bu kuru uygulasam oruca bi zarari olur mu kusarmayim acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili suskun, zararı olmaz fakat yemeden önce robottan geçirin ki daha rahat olsun. doğranmış halde biraz zorlayabilir, evet.

   Sil
 123. Merhab bende yaklasik on gundur dusurmeye calisiyorum denemedigim sey kalmadi. Dun internette gezerken paylastiklarinizi gordum ve gece hemen hazirladim bu sabah koca bir kavanozu yedim zorla da olsa. Fakat once parca parca beklesin sonra robottan geciniz demisiniz de ben robottan gecip dolaba koydum fark yoktur heralde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili elif,
   orijinal tarifin dışına çıkarken pek emin olamıyoruz sonuç konusunda. zararı olmaz herhalde. sonuç konusunda bizi bilgilendirirseniz çok seviniriz. en azından bu şekilde kullanımı da aynı etkiyi gösteriyor mu öğrenmiş oluruz.
   acil şifa ve güzel haberle dönmenizi diliyorum :)

   Sil
 124. Merhaba 11 yaşındaki oğlumun sol böbreğinde 3.5 mm sağ üreter kanalındada 3.6 mm taş var. Buradaki yorumları okuduktan sonra kürü hemen hazırladım. Bu iki taş da 3-4 gün içinde düşer mi? Bide ben kürü hazırlarken çekirdeklerini çıkarmamıştım. Sabah çekirdekleri çıkarıp içirsem sorun olurmu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba erol demirci,
   elbette olur. taş henüz çok küçük, kısa sürede sonuç alacağınızı düşünüyorum.
   sonuçla ilgili bizi de bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.
   acil şifa diliyorum..

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.